Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Hubertus 2015

Hubertus 2015

2015-11-29

Ach, co to był za bal! W sobotę, 14. listopada obchodziliśmy najważniejsze jeździeckie święto – Hubertusa. Po raz drugi w Ale jeździe spotkali się jeźdźcy z rodzinami i przyjaciółmi. Trzydziestu zawodników i drugie tyle kibiców bawiło się pomimo niesfornej pogody.

Rywalizację rozpoczęły dzieci. Dwie drużyny pokonywały tor przeszkód pony games. Było przy tym dużo emocji i radości. Każdy świetnie sobie poradził. Potem nadszedł czas na szukanie lisa. Dzieciaki w wielkim skupieniu starały się wypatrzeć lisią kitę. Udało się to ośmioletniej Mai, która z dumą przez całą imprezę chodziła z lisem na szyi.

Druga konkurencja to derby. Zawodnicy mieli do pokonania kilka przeszkód w terenie. Wszyscy starali się jak najlepiej potrafili, niektórzy przejechali trasę z małymi problemami, ale wszystko odbyło się z humorem i bez wypadków.

Najwięcej emocji i radości dostarczyły aż 3 gonitwy za lisem. Wyłoniliśmy 3 królów polowania – Ala, Magda i Ola. Ta ostatnia powtórzyła wyczyn z poprzedniego roku. Ciekawe, co będzie za rok?

Dorośli także mieli swój konkurs – slalom taczką z obornikiem. Ile było śmiechu! Niekwestionowanym zwycięzcą został Irek, który pokonał trasę w 11 sekund. W klasyfikacji kobiet wygrała Bożenka.

Po zmaganiach na koniach przyszedł czas na dekorację, wręczenie nagród i biesiadę. Chętni skorzystali z przejażdżek imponującym zaprzęgiem pana Marcina Głodnego z ogierem fryzyjskim Hamer. Grzane wino oraz grochówka i bigos z kuchni polowej wprawiły wszystkich w jeszcze lepsze humory. Sporym zainteresowaniem cieszył się także swojski chleb ze smalcem i pyszne ciasta, które w mig zniknęły ze stołów. Ciekawe rozmowy, śmiechy i zabawa trwały do późnego popołudnia. Wszyscy wychodzili zadowoleni i z pytaniem „Kiedy następna taka impreza?”

 

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody:
- Urząd Gminy Starogard Gd.,
- Urząd Miasta Starogard Gd.,
- Starostwo Powiatowe Starogard Gd.,
- Kręgielnia Kula Bowling,
- Labofarm,
- Myjnia Car Haeven,
- Styl Bio Alicja Rajkowska,
- Pani Magda K.

GALERIA