Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

2014-01-13

   Najważniejszą  sprawą, o którą trzeba zadbać jest odpowiedni ubiór. 
   Spodnie powinny być wygodne i elastyczne – dres, legginsy lub getry. Najlepiej, jeśli będą obcisłe, ale nie krępujące ruchów. Jeśli jest zima, warto założyć pod spód rajstopy lub kalesony.
   Kurtka lub bluza nie powinna być powiewająca i szeleszcząca, ponieważ na wietrze może spłoszyć konia. Dobrze, jeśli przylega do ciała, bo instruktor dokładnie widzi postawę ciała na koniu. Podobnie jak spodnie, górna odzież także nie może krępować ruchów.
   Obuwie jest bardzo ważne.  Powinno być zakryte, najlepiej powyżej kostki, nie za szerokie, twarde i z płaską, ale nie śliską podeszwą. Najlepiej sprawdzają się adidasy, trampki lub kalosze. 
   Niezależnie od pory roku konieczne są rękawiczki. Mogą być najzwyklejsze zimowe lub wzmacniane gumą ogrodowe. 
   Pamiętać należy, żeby ubranie na jazdę było ciemne, bo w stajni łatwo się pobrudzić. Poza tym lepiej ubrać się „na cebulkę” i zdjąć wierzchnią warstwę, niż męczyć się, bo jest za gorąco czy za zimno.  
   W Akademii jeździeckiej Ale jazda! jeździec może bezpłatnie wypożyczyć atestowany kask ochronny, a dla najmłodszych dzieci mamy również kamizelkę ochronną. W zimie możesz pod kask założyć cienką czapkę, chustkę lub opaskę. 
 Rodzice dzieci niepełnoletnich powinni podpisać zgodę na uczestnictwo dziecka w zajęciach i oświadczenie o znajomości regulaminu. Dokumenty można podpisać w stajni pierwszą lekcją.

   Jeśli masz pytania lub wątpliwości przed pierwszą lekcją – zadzwoń lub napisz maila: 509-946-882 info@ale-jazda.eu

REGULAMIN