Hasło:
E-mail:
?
  Aktualności  

FIT JAZDY

FIT JAZDY

2019-01-16

Zaczął się Nowy Rok, w związku z czym podjęliśmy się postanowień noworocznych. Wielu z nas chciałoby poprawić swoją sylwetkę i zgubić parę kilo. Dlaczego więc nie podjąć się tego w towarzystwie konia?

Już samo przygotowanie konia do jazdy – czyszczenie i siodłanie – jest dobrą rozgrzewką, podczas której na skroni pojawią się pierwsze kropelki potu. Poza tym ten etap ma zalety nie tylko fizyczne. Poznajemy konia, jego zachowanie, reakcje – po prostu zaprzyjaźniamy się z nim. Nie martw się tym, że nie potrafisz prowadzić konia. Aby oprócz jazdy wykonywać różne ćwiczenia, koń będzie prowadzony na lonży.

Podczas zajęć jazdy konnej pracują wszystkie mięśnie naszego ciała. Oczywista, nawet dla laików, jest praca mięśni nóg, pośladków i pleców. Poza tym w jeździe uczestniczą mięśnie rąk, a także mięśnie głębokie, które odpowiadają za utrzymywanie prawidłowej sylwetki. Wiele osób po pierwszej lekcji jazdy konnej odczuwa ból mięśni, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia. Ćwiczymy również koordynację ruchową, która akurat w tej dyscyplinie jest kluczowa. Na koniec warto wspomnieć o koncentracji, świadomości ciała i treningu mózgu. Wiele razy powtarzam uczniom „myśl, co robi Twoje ciało”. Każdy ruch ręką, nogą czy balans ciężarem jest dla konia jakimś sygnałem. Aby dobrze się z nim komunikować i unikać nieporozumień, należy panować nad swoim ciałem i dawać odpowiednie komunikaty tylko wtedy, kiedy są potrzebne.

Nasze konie są spokojne, posłuszne i wyszkolone do pracy z początkującymi jeźdźcami. Nie masz się czego obawiać, jednak zawsze miej na uwadze, że koń to zwierzę uciekające i może się spłoszyć. Przecież „jeździec bez upadku to jak żołnierz bez karabinu”. Jednak jako profesjonalny szkoleniowiec z uprawnieniami Polskiego Związku Jeździeckiego robię wszystko, aby na swoich zajęciach unikać wypadków i przykrych zdarzeń.

Jeśli zainteresował Cię mój pomysł – zapisz się na pierwszy trening! Mam wolne terminy przed południem i kilka popołudniu. Cena jednego treningu indywidualnego wynosi 50zł. Zadzwoń lub przyjdź 509-946-882

*Z treningów mogą korzystać osoby ważące nie więcej niż 90kg.