Hasło:
E-mail:
?

___________________________________________________________________________________________

 

Akademia jeździecka Ale jazda! powstała na przełomie 2013 i 2014 roku. Nasza stajnia znajduje się na terenie gospodarstwa rolnego w Kokoszkowach, tuż za Starogardem Gdańskim. Można do nas dojechać samochodem od ulicy Derdowskiego lub autobusem MZK linii 19 wysiadając na przystanku „Derdowskiego-Broker”.  

Mieszka u nas 6 koni – ciemnogniady Jasyr, myszaty Karino, jasnokasztanowata Anka, gniade Jeny z July  oraz siwy Kronos. Nauczą Was podstaw jazdy konnej i pierwszych skoków przez przeszkody.  Towarzyszą im dwie kozy – Adelina i Bolesław, a także drób, również ozdobny, oraz psy: Rudolf i Kolia. Często w pobliżu gospodarstwa widzimy lisy, sarny, czaple i żurawie, a czasami zauważymy rzadkiego ptaka dudka.

   

___________________________________________________________________________________________

 

Naukę jazdy prowadzi Paulina Miszker, która z końmi związana jest od dzieciństwa.  Na pierwsze lekcje jazdy konnej uczęszczała do sekcji jeździeckiej Klubu Sportowego Agro-Kociewie, który później reprezentowała na zawodach regionalnych i  w barwach którego zdobyła III licencję sportową.  Jest absolwentką kierunku zootechnika o specjalności hodowla koni i jeździectwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Napisana przez nią praca magisterska zdobyła II miejsce w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne. Paulina w czasie studiów zdobyła uprawnienia instruktora rekreacji ze sp. jazda konna oraz 3 klasę sędziowską w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Doświadczenie zdobyła pracując w Agroturystyce Leśna Podkowa Damaszka, odbywając praktyki w Stadninie Koni Nowa Wioska i Pomorskim Związku Hodowców Koni oraz w czasie stażu w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

   

___________________________________________________________________________________________

 

Oprócz koni i związanej z nimi infrastruktury posiadamy atrakcyjny teren rekreacyjny z miejscem na ognisko i zarybionym stawem. Jest to idealna lokalizacja na zorganizowanie spotkania ze znajomymi, urodzin dla dziecka lub imprezy integracyjnej w plenerze.  

   

Serdecznie zapraszamy!

 

jazda konna starogard                      stajnia starogard                       nauka jazdy konnej                   ferie w siodle